Breyer Traditional to skala 1:9. Dorosłe konie mają około 30 cm długości i 22 cm wysokości (w kłębie około 15 cm).

Skala Traditional to największe konie firmy Breyer. Seria zapoczątkowana została w roku 1950 figurą Western Horse, ale nazwana tak została dopiero w roku 1975, gdy rozpoczęto produkcję linii Stablemates. Moldy Bucking Bronco, Polo Pony, Hobo i Rearing Stallion były wliczane w tę serię, ale z powodu mniejszych rozmiarów zaliczane są do serii Classics.

Wiadomości tutaj przedstawione napisane są na podstawie własnego doświadczenia oraz przy pomocy strony Identify Your Breyer lub zaprzyjaźnionych kolekcjonerów.

Breyer Classics to konie w skali 1:12. Dorosłe konie mają około 22 cm długości i 15 cm wysokości.

Pierwsze moldy w tej skali pojawiły się w latach '60 i były to Bucking Bronco i Rearing Stallion, ale dopiero w roku 1973 Breyer oficjalnie ustanowił skalę Classics. Wtedy to wprowadzono zestaw koni arabskich: ogiera, klacz i źrebię.

Napisane na podstawie IdentifyYourBreyer.com

Breyer Stablemates to konie w skali 1:32 - dorosłe konie mają około 10 cm x 7,5 cm.

Seria pierwsza zwana (G1) została wprowadzona w 1975 roku i składała się z szesnastu moldów używanych nieprzerwanie aż do roku 1998. W 1999 została wprowadzona nowa seria (G2) wyrzeźbiona przez Kathleen Moody. W latach 2005 - 2007 dodano nowe moldy (G3) wyrzeźbione przez Jane Lunger. Moldy z serii G1 mają na brzuchach datę 1975 lub 1976 - nie jest to data wypuszczenia danego modelu na rynek, ale data wyrzeźbienia moldu.

W roku 2005 wygasły prawa do używania moldów G1, które to zostały wyrzeźbione przez Maureen Love. Nie będą one już używane przez firmę Breyer, chyba że zostanie podpisana nowa umowa.

W roku 2010 Breyer przedstawił nowe moldy (G4), które miały reprezentować dyscypliny jeździeckie występujące na 2010 FEI World Equestrian Games (Jeździeckich Mistrzostwach Świata).

W roku 2013 na Breyerfest pokazano cztery nowe moldy, które niedługo mają pojawić się w sprzedaży.

Napisane na podstawie IdentifyYourBreyer.com

Breyer Stablemates to konie w skali 1:64. Są to najmniejsze konie firmy Breyer. Sprzedawane są do nich również różne akcesoria, figurki ludzi oraz budynki. On niedawna można je kupić na sztuki w torebkach-niespodziankach Surprise Pack, tzw. "Blind Bag".

Wszystkie zdjęcia na tej stronie wykonane są przeze mnie. Jeśli autorem zdjęcia jest ktoś inny, to zdjęcie takie jest podpisane. -Capricorn-

Zdjęcia na portalu są chronione prawami autorskimi - zabrania się ich kopiowania bez pozwolenia autora!

Flag Counter